czwartek, 23 lipca 2009

No to w drogę - Krosno/Sanok

Witam wszystkich bardzo serdecznie. :)

Wraz ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Sekcją Bibliotek Szkół Wyższych w Katowicach oraz Kołem Bibliotek Naukowych w Opolu chciałam zaprosić koleżanki i kolegów po fachu na wyjazd studyjny do Krosna i Sanoka.

Wyjazd będzie miał miejsce w dniach 3-4 września 2009 r. - tj. czwartek i piątek. Niestety, trzeba zarezerwować sobie na niego 2 dni urlopu, ale zapewniam, że warto, gdyż oba miasta są przepiękne, pełne atrakcji, pełne zabytków, które naprawdę "trzeba" zobaczyć na własne oczy. Niech wymienię tylko Muzeum Historyczne w Sanoku z pracami Zdzisława Beksińskiego, zbiory ikon z XV-XIX wieku, czy jeden z najstarszych w Polsce przykładów drewnianej architektury sakralnej (Kościółek w Haczowie).

Dodatkowo oczywiście, zapoznamy się z pracą naszych kolegów i koleżanek po fachu, odwiedzimy ich biblioteki. Może podpatrzymy jakieś ciekawe rozwiązania, które będzie można wprowadzić w życie w naszych miejscach pracy. :)

Co takiego będziemy robić podczas tego wyjazdu?

3 września 2009 r. (czwartek)

  • 7:00 - wyjazd z Katowic albo Gliwic (koleżanki z Opola lub innych miast dojeżdżają na miejsce zbiórki),
  • ok. 11:00 - przyjazd do Krosna,
  • 11:00 - 13:00 - spotkanie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej, spotkanie z Dyrekcją i bibliotekarzami, Centrum Multimedialne. Strona domowa KBP,
  • 13:00 - 15:00 - zwiedzanie Krosna z przewodnikiem (rynek, ratusz, Bazylika Farna), możliwość zakupu szkła artystycznego ze słynnej Krośnieńskich Hut Szkła. Najnowszą kolekcję z Huty Krośnieńskiej prezentujemy TUTAJ :)
  • 15:00 - obiad,
  • 16:00 - zwiedzanie drewnianego XIV - wiecznego kościółka w Haczowie, wpisanego na listę UNESCO,
  • 19:00 - wieczorny spacer po Rymanowie Zdroju (bardzo blisko Klimkówki). Noclegi w Klimkówce. Kolacja we własnym zakresie.

4 września 2009 r. (piątek)

  • 9:00 - po śniadaniu wyjazd do Sanoka,
  • 9:30 - 11:00 - zwiedzanie zamku gotyckiego, mieszczącego Muzeum Historyczne w Sanoku, m.in. zbiory ikon XV - XIX wiek, prace Zdzisława Beksińskiego. Więcej na stronie MUZEUM,
  • 11:00 - 13:00 - zwiedzanie Sanoka, cerkwi prawosławnej, ratusza; możliwość zakupu ikon, wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku.
  • 13:00 - wyjazd do Iwonicza Zdroju. Tam obiad, a następnie zwiedzanie Iwonicza,
  • 18:00 -19.00 - wyjazd w drogę powrotną.

Iwonicz-Zdrój - fot. by Andrzej Zarzecki

Godziny w programie mogą ulec niewielkiej zmianie w zależności od warunków na trasie przejazdu oraz czasu spędzanego w poszczególnych obiektach. Przecież nasz wyjazd ma być nie tylko pouczający, ale i przyjemny, zatem zegarki i czas, zejdą nieco na drugi plan. Ale proszę się nie obawiać, zejdą tylko nieznacznie :)

A teraz przejdźmy do konkretów, czyli KOSZTY :)

Koszt całego wyjazdu wynosi 160 zł, a obejmuje: nocleg, transport, ubezpieczenie, przewodników, jeden obiad i śniadanie. Chętnych prosimy o kontakt do 15 sierpnia z paniami:

Jadwigą Kotulską, Międzyinstytutowa Biblioteka Politologii, Filozofii i Socjologii
nr tel. 077 401 74 63,

Elżbietą Dziewulską, Biblioteka Główna, Oddział Czasopism
nr tel. 077 401 61 52

Bogumiłą Urban, Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie
nr tel. 032 349 85 05

Bardzo gorąco i serdecznie zapraszamy. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz